W czym mogę pomóc?

Startupy

Startupom pomagam od kilkunastu lat zdobywać finansowanie o charakterze seed/venture lub dotacyjnym. Staram się nie ograniczać do wypełnienia odpowiedniego wniosku, ale również aktywnie uczestniczyć w tworzeniu modelu biznesowego, bo od jego jakości zależą szanse na skuteczne pozyskanie finansowania.

Nie ma co ukrywać, proces rozwoju startupu często przywołuje na myśl łacińską sentencję per aspera ad astra, ale właśnie te trudniejsze, a tym samym również innowacyjne, obarczone ryzykiem projekty dają największą satysfakcję.

Projekty badawczo-rozwojowe

W przypadku firm o dłuższej historii działania, pomoc w formułowaniu modelu biznesowego nie jest już tak istotna. Dlatego koncentruję się na takim poukładaniu projektu, aby spełniać kryteria wyboru a jednocześnie, aby pozyskane dofinansowanie było atrakcyjne dla przedsiębiorstwa.

Jeśli Twój projekt ma realne szanse na uzyskanie dofinansowania, często zgadzam się na wynagrodzenie całkowicie w postaci success-fee. Takie rozliczenie jest dla firmy bardzo korzystne gdyż w wielu przypadkach pozwala zapłacić za moją pomoc z zaliczki uzyskanej na realizację projektu.