W czym mogę pomóc?

Startupy

Startupom pomagam od kilku lat. Głównie pozyskać finansowanie z o charakterze seed/venture lub dotacyjnym. Staram się nie ograniczać do wypełnienia odpowiedniego wniosku, bo dużo zależy od przyjętego modelu biznesowego, faktycznej gotowości pomysłu do realizacji, stopnia jego innowacyjności i wielu innych. Dlatego czasem udaje się za pierwszym razem, czasem pozyskanie finansowania trwa dłużej, a czasem się po prostu nie udaje.

Nie ma co ukrywać, proces ten często przywołuje na myśl łacińską sentencję per aspera ad astra, ale właśnie te trudniejsze, a tym samym również innowacyjne, czy obarczone ryzykiem projekty dają największą satysfakcję.

Projekty badawczo-rozwojowe

W przypadku firm o dłużej historii działania, pomoc w formułowaniu modelu biznesowego nie jest już tak istotna. Od samego początku koncentrujemy się na takim poukładaniu projektu, aby spełniać kryteria wyboru a jednocześnie, aby pozyskane dofinansowanie było atrakcyjne dla przedsiębiorstwa.

Chociaż omnis labor optat praemium, to jeśli Twój projekt ma realne szanse na uzyskanie dofinansowania, zgadzam się na na wynagrodzenie w postaci success-fee. Takie rozliczenie jest dla Ciebie bardzo korzystne gdyż w wielu przypadkach pozwala zapłacić moje wynagrodzenie z zaliczki uzyskanej na realizację projektu.